Будова металопластикових вікон
Перед тим, як замовляти металопластикові вікна, давайте розглянемо, з яких частин вони складаються і які функції виконують. Металопластикові вікна складаються з таких основних частин: рами, склопакета, стулки, імпоста, штапиків, фурнітури, підвіконня, відливу і відкосів.
1. Рама
Це нерухома частина вікна, яку встановлюють у віконний отвір. Правильно заміряти габарити конструкції, що встановлюється, можуть лише фахівці. Рама є основою для стулок зі склопакетами і тому вона повинна відповідати високим вимогам жорсткості. Жорсткість рами залежить від розташованого всередині металевого армуючого профілю. У віконних рам, виконаних з ПВХ, термін служби складає 30 років і більше.
2. Стулка
Це рухома частина вікна, яка кріпиться до рами і складається з металопластикового профілю і склопакета. Стулка дозволяє вікну відкриватися. Стулка може бути різних видів і може відкриватися в різних напрямках, або бути глухою. Завдяки тому, що стулка і рама пластикові - вікно закривається дуже щільно і без перекосів, забезпечуючи практично ідеальну герметизацію. Пластик на відміну від дерева не піддається старінню та деформації: не розбухає від вологи, не розсихається і не коробиться на сонці.
3. Імпост
Необхідний для розділення вікна на декілька частин і для з'єднання воєдино основних конструктивних частин вікна: стулки і рами.
4. Штульп
Являє собою профіль, виготовлений з пластику. Штульп необхідний для з'єднання двох стулок. Плюсом штульпового з'єднання є той факт, що штульп кріпиться до стулки (імпост кріпиться до рами, що не дозволяє досягти повністю вільного отвору при відкриванні двох стулок).
5. Фурнітура
Фурнітура - це механічні елементи: ручки, петлі, завдяки яким можна відкривати і закривати вікно. Фурнітура необхідна для того, щоб забезпечити роботу рами і стулки разом, а також для забезпечення їх гарного прилягання між собою. Також важливо відзначити, що сучасна фурнітура дозволяє відкривати стулку у різних напрямах.
6. Скло
У виготовленні склопакетів застосовуються, як стандартне поліроване скло, так і інші спеціальні типи скла, наприклад триплекс. Даний вид скла є виробом з гарними протизламними та шумозахисними якостями, принцип створення якого схожий з механізмом виробництва автомобільного скла.
Детальніше >>
7. Склопакет
Склопакет - це прозора частина вікна, що включає в себе два-три скла, які герметично сполучені по периметру, і утворюють між собою повітряний прошарок. За допомогою повітряного прошарку забезпечується тепло- і шумоізоляція. Склопакет буває різної товщини (наприклад, позначення "4-10-4-10-4" означає двохкамерний склопакет, що містить 3 скла завтовшки 4мм і 2 прошарки між ними 10мм). В якості заповнення, як правило, застосовується спеціально оброблене повітря, або інертний газ, що може помітно підвищити теплозахисні властивості вікна. Також необхідно сказати про те, що склопакет заливається герметиком, в ролі якого використовується тиоколова мастика (блокує потрапляння вологи і пилу).
8. Гумові ущільнювачі
Гумові ущільнювачі знаходяться в місцях прилягання рами і стулки, а також штапика і склопакета. Ці елементи необхідні для забезпечення герметичності.
9. Штапик
Штапик - це конструктивний елемент, за допомогою якого склопакет утримується в стулці. Виходячи з товщини склопакета, штапик може бути різної ширини.
10. Шпроси
Вони несуть суто декоративну функцію, знаходячись всередині склопакета, дозволяють вікну мати індивідуальний дизайн.
11. Підвіконня
Підвіконня є нижньою горизонтальною частиною обрамлення віконного отвору.
12. Водовідлив
В якійсь мірі являє собою металеве підвіконня з боку навколишнього середовища. Довжина карниза, як правило, тотожна ширині вікна. Дана деталь вікна не дозволяє мокнути стіні із зовнішнього боку.
13. Укоси
Укоси обрамляють віконний отвір зверху і з боків. Традиційно ці частини стіни заштукатурюються «теплою» гіпсоперлітовою штукатуркою.
<< Назад